Motyčák

Pár informací pro vysvětlení

  • Hypotéky bez registru jsou stále pro mnohé velkou neznámou. Co představují u nás?
  • Jedná se výhradně o podnikatelské úvěry. To je základní pravidlo, které si musíme zmínit hned na samotném začátku, než začneme vůbec uvažovat o celém názvu.

Potřesení rukou podnikatelů
Název není tak úplně jednoznačný. Z něj víme, že se jedná o úvěry na delší časové období, například dvacet nebo i třicet let. Dále zjistíme, že se jedná o úvěru s ručením nemovitostí. Tento typ úvěru totiž vždy označujeme jako hypotéka. Co konkrétně znamená bez registru? Tato slovní spojení označují, že se takzvaně neprohlíží záznamy v registrech. Ovšem nejde tak úplně o to, že by se záznamy nezjišťovaly. Každý poskytovatel půjčky si totiž o svém klientovi má a také musí zjistit co nejvíce informací, aby mu mohl poskytnout vůbec nějakou půjčku. Zákonem je dokonce dáno to, že klientovi musí zbývat finance na splácení a také se musí zjišťovat to, z jakých financí chce klient půjčky splácet, takže se i záznamy v podstatě zjišťují. Platí zde však výjimka, že nebankovní společnosti je mohou tolerovat, takže klientům půjčují i v případě , že máte negativní zápisy a byl jste například někdy v minulosti dlužníkem. Soukromí poskytovatelé úvěrů a půjček totiž moc dobře chápou situaci jednotlivců a lidí, nedávají je na jednu hromadu, a proto ví, že každý se může zmýlit, že každému se může stát, že nebude mít pár měsíců na splácení úvěru nebo že se jednou mohlo stát, že bohužel někdo nezaplatil paušál za telefon a už kvůli tomu má problém. Od toho jsou zde nebankovní společnosti poskytující právě tyto úvěry, které tolerují, když má klient negativní záznam.žena v kostýmku

Podmínky úvěru pro podnikatele

Úvěr je však nastaven podobným způsobem, jako kdybyste o něj žádali v bance. Platíte klasicky úroky, které znáte předem, takže si vše můžete spočítat. Ručí se nemovitostí, za kterou získáte například až 70% z její hodnoty. Dále splácíte dlouhou dobu, třeba až 30 let.
V tomto případě, jak jsme si již řekli, se jedná o podnikatelský úvěr, takže si peníze tímto způsobem mohou půjčit pouze, výhradně a jen podnikatelé pro potřeby podnikání.